Novinka

Příjemné, zdravé opalování pro Vas !!!!

30. 7. 2016 | Všem zájemcům o krásnou pleť nabízíme solárium Ergoline Open Sun 450 A.R.T. s 160W trubicemi s intenzitou záření dle norem EU. Tento model zajišťuje skvěle opálené tělo a vyjmečný výsledek opálení obličeje. Je vhodný i pro klaustrofobiky, jelikož hlava není v uzavřeném prostoru. Nechybí zde komfort chlazení, centrální větrání s ventilátorem a ergonomická akrylová matrace příjemná pro záda. Opalování je šetrné pro kůži s dlouhodobým efektem, je výborným zdrojem pro doplnění vitamínu D, pro léčbu akné, lupenky či ekzémů. Obsouží Vás profesionálně vyškolená obsluha, která Vám poradí, jaký je nejlepší postup pro opalování Vašeho typu pokožky.

PRAVIDLA PRO ZDRAVÉ OPALOVÁNÍ V SOLÁRIU
• Před opalováním odstraňte z kůže veškeré kosmetické prostředky (make-up, parfém), obsahují totiž chemické látky, které mohou reagovat s paprsky nepříjemným zarudnutím kůže a vyrážkou. Sundejte si také všechny šperky.
• Nezapomeňte si chránit oči vhodnými brýlemi s UV filtrem - pouze zavřít oči nestačí, paprsky pronikají i přes víčka mohly by poškodit sítnici.
• Nepoužívejte běžné opalovací krémy s UV faktory; pro solária jsou vyvinuty speciální přípravky. Ty zabraňují vysoušení pokožky, a obsahují složky, které opálení zesílí.
• Délka opalování, vhodný typ solária a počet návštěv závisí na fototypu Vaší pleti. Dodržujte prosím doporučení zkušeného personálu.
• Po opalování se několik hodin nesprchujte, aby nedošlo k přerušení procesu pigmentace.
• Neopalujte se ve stejný den v soláriu a na slunci. V soláriu si už vyberete svou denní dávku.
• Pokud jste nachlazená nebo užíváte antibiotika či jiné léky, přerušte návštěvy solária. Při dlouhodobém užívání léku se poraďte se svým lékařem.
• Pokud Vaše pokožka po návštěvě solária negativně reaguje (zarudnutí, svědění, pálení) informujte o tom personál provozovny. S další návštěvou počkejte do odeznění obtíží a zkraťte dobu opalování.
• Před návštěvou solária nikdy nekonzumujte alkoholické nápoje, vyhnete se tak nebezpečí zkolabování. V případě nevolnosti ukončete opalování tlačítkem STOP, opusťte kabinu solária a informujte personál.
• Během opalování není vhodné ležet nehybně, neprokrvená místa v okolí lopatek by se Vám neopálila.
 

POUČENÍ PŘED VSTUPEM DO SOLÁRIA

Záření v moderních soláriích, obsahující jak záření UV-A, tak UV-B, je zdravější než přirozené sluneční světlo. Uživatelé solária se opalují rychleji a spálení riskují pouze tehdy, překročí-li dobu opalování či sílu solária určenou pro daný fototyp.

1. Před prvním opalováním v soláriu se poraďte s obsluhou, určete svůj fototyp a konzultujte vhodný opalovací čas pro váš typ pokožky.
2. Maximálně jedna sluneční lázeň v soláriu denně.
3. Maximálně deset slunečních lázní během dvou až tří týdnů.
4. V dalším období stačí jedna až dvě sluneční lázně za týden pro udržení opálení.
5. Držte se doporučených dob opalování pro daný typ kůže.
6. Za neškodné se považuje 50 ozařování za rok.
7. Před opalováním v soláriu odstraňte z kůže veškeré kosmetické přípravky a odložte šperky.
8. V soláriu nepoužívejte ochranné prostředky proti slunci (k dispozici jsou speciální přípravky pro pobyt v soláriu).
9. V případě užívání léků si před opalováním v soláriu přečtěte přílohu k balení nebo se informujte u lékaře.
10. Při opalování v soláriu mějte zavřené oči a vždy noste ochranné brýle.
11. Před a po opalování ošetřete kůži, aby opálení vydrželo a kůže zůstala hebká a vláčná.

FOTOTYPY KŮŽE

Na celém světě se rozlišuje šest typů kůže, přičemž v Evropě se vyskytují první čtyři typy. Lidé reagují podle typu kůže na záření UV-A a UV-B rozdílně. Každý by měl znát svůj typ kůže, aby se mohl správně vystavovat slunci a soláriu.

FOTOTYP 1:velmi světlá kůže, rezavé nebo světlé vlasy, pihy, modré nebo zelené oči, vždy se spálí, nikdy nepigmentuje, neopálí se, zčervená. Opalování se nedoporučuje.
FOTOTYP 2:světlá kůže, světlé vlasy a oči, velmi často se spálí, opálí se do červena a slabě pigmentuje.
FOTOTYP 3:středně světlá kůže, tmavěplavé až světlehnědé vlasy, hnědé oči, občas se spálí, někdy se opálí do červena, vždy pigmentuje lehce dohněda.
FOTOTYP 4:tmavá kůže, tmavé vlasy a oči, velmi zřídka se spálí, vždy pigmentuje dohněda.
FOTOTYP 5:velmi tmavá kůže, tmavé až černé vlasy, prakticky se nespálí, pigmentuje do tmavohněda.
FOTOTYP 6:nejtmavší typ, nikdy se nespálí.

 

 

 

Foto

KONTAKT

Serafin
zdravé tělo

Adresa:
Pasáž Faberka
Kpt. Jaroše 103/23
680 01 Boskovice

Tel:
+420 774 240 402
konzultace, příjem objednávek